Niemal 150 uczestników Bartoszyckiego Kryterium Szosowego

Udostępnij na:

145 kolarzy z kraju i zza granicy wzięło udział w Bartoszyckim Kryterium Szosowym, które odbyło się 15 lipca w Bartoszycach. Pętla o długości 1,4 km przebiegała po ulicach w centrum miasta.

Do Bartoszyc, oprócz zawodników zrzeszonych w polskich klubach, przyjechali również kolarze z Litwy oraz obwodu kaliningradzkiego. Liczna reprezentacja przyjechała z zaprzyjaźnionej Stali Grudziądz.

Uczestnicy kryterium ścigali się w 9-ciu kategoriach. W najliczniej obsadzonych „młodzikach” do startu stanęło aż 31 zawodników. Dekoracja zawodników odbyła się przy stanicy wodnej. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali medale, nagrody rzeczowe oraz pieniężne. W dekoracji uczestniczył Burmistrz Miasta Bartoszyce Piotr Petrykowski.

Głównym organizatorem wydarzenia był Bartoszycki Kolarski „RANT”, a zadanie publiczne współfinansowane było ze środków Urzędu Miasta Bartoszyce.

Młodzik:
1. Kacper ZAGRODZKI – KKS Ciechanów
2. Maksim OREKHOV – Kaliningrad
3. Tomasz DOBRZYŃSKI – ALKS Stal Grudziądz

Młodziczka:
1. Wiktoria MILDA – ALKS Stal Grudziądz
2. Karolina URBAN – ALKS Stal Grudziądz
3. Kaja BONAS – ALKS Stal Grudziądz

Żak:
1. Maciej CIŻOWSKI – UKS MDK Przyjaźń Bartoszyce
2. Wojciech GOLAU – ALKS Stal Grudziądz
3. Dmirii DMITROCHENKO – Kaliningrad

Żaczka
1. Oliwia DASZKIEWICZ – UKS MDK Przyjaźń Bartoszyce
2. Julia JAŚNIEWSKA – ALKS Stal Grudziądz

Szkółki kolarskie (męskie)
1. Paweł WIĘCZKOWSKI – LKK Warmia Biskupiec
2. Dawid BAŁDYGA – LKK Warmia Biskupiec
3. Wiktor WÓJCICKI – LKK Warmia Biskupiec

Szkółki kolarskie (kobiece)
1. Laura RYBKIEWICZ – LKK Warmia Biskupiec
2. Nina PUCHALIK – UKS MDK Przyjaźń Bartoszyce
3. Kinga KOSIŃSKA – UKS MDK Przyjaźń Bartoszyce

Junior młodszy:
1. Grabauskas POVILAS – Litwa DSK Aria
2. Maciej bELNIAK – ALKS Stal Grudziądz
3. Dymitrii IVANOV – Kaliningrad

Juniorka młodsza:
1. Karolinia RÓŻYŃSKA – ALKS Stal Grudziądz
2. Sylwia KULCZYK – ALKS Stal Grudziądz
3. Iga WIKLIŃSKA – ALKS Stal Grudziądz

Junior
1. Dawid ŁYSAK – LKK Warmia Biskupiec
2. Maciej CHODAŃ – LKK Warmia Biskupiec

Juniorka
1. Dominika BYKOWSKA – ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz
2. Sandra Czaplicka – ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz
3. Eliza STEŃ – OSiR Sokołów Podlaski

U23 (mężczyźni)
1. Adrian BRZOZOWSKI – ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz
2. Artur SOWIŃSKI – GKS Kartusia Kartuzy
3. Bartłomiej RAJCH – Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy Mrągowo

U23 (kobiety)
1. Karolina LIPIEJKO – ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz
2. Nikola RÓŻYŃSKA – ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz
3. Ewa FAJKOWSKA – ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz

Amator (mężczyźni)
1. Grzegorz MARZEC – KK Rant Bartoszyce
2. Tomasz DUDZIŃSKI – Kętrzyn Bike Team
3. Arkadiusz DASZKIEWICZ – KK Rant Bartoszyce

Amator (kobiety)
1. Viktoria BOŁSCHAKOVA – niezrzeszona Kaliningrad
2. Małgorzata KOLACIŃSKA – Ketrzyn Bike Team
3. Magdalena CZAPA – Nexus Team Gdańsk

Elita (mężczyźni)
1. Krzysztof KRZYWY – Nexus Team Gdańsk

Masters
1. Łukasz DUDKO – Michelin Bloomnet Team Olsztyn
2. Patryk BADURA – Michelin Bloomnet Team Olsztyn
3. Marek TRZESZCZYKOWSKI – Michelin Bloomnet Team Olsztyn