Ruszają kolejne inwestycje w Bartoszycach

Udostępnij na:

Ruszają kolejne inwestycje w Bartoszycach

Wraz z początkiem wakacji w naszym mieście rozpoczęto kilka inwestycji, których realizacja z pewnością podnieście komfort życia mieszkańców. Szczególnie okres letni będzie czasem wzmożonych prac remontowych i modernizacyjnych na terenie Bartoszyc.

Obecnie prowadzone są prace związane z modernizacją toalety miejskiej przy ul. Kopernika. W miejscu wyburzanego obiektu stanie nowoczesny obiekt o zwiększonej powierzchni, przystosowany do osób niepełnosprawnych.

W obrębie Placu Boh. Westerplatte wykonywane są też drobne, lecz niezbędne prace modernizacyjne m.in. remont schodów czy chodnika przy bocznym zejściu na plac. Wspomnieć warto również o utworzeniu nowych miejsc parkingowych oraz przebudowanym chodniku na ul. Boh. Warszawy (przy starej Prokuraturze). Prace modernizacyjne prowadzone są też w budynkach mieszkalnych przy ul. Cynkowej 2 oraz Robotniczej 4, a przy ul. Wolskiego powstaje nowy budynek wielorodzinny.

Wkrótce ruszą prace na terenie powstającego osiedla „650-lecia”. Plac budowy przekazano inwestorowi na początku lipca. Łączny koszt zadania wyniesie 3 057 162,98 zł. Miasto na jego realizację pozyskało dofinansowanie w wysokości 1 417 325 zł. Środki pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Na dniach rusza także jedno z najważniejszych zadań inwestycyjnych zaplanowanych na ten rok, czyli I etap rewitalizacji Starego Miasta. Więcej o tej o ten inwestycji już wkrótce.