W sobotę otwarcie Basenu Miejskiego połączone z festynem „Bezpieczne Wakacje”

Udostępnij na:

Bez nazwy-3Już w najbliższą sobotę 24 czerwca o godz. 10:00 nastąpi otwarcie nowego sezonu na Basenie Miejskim przy ul. Limanowskiego w Bartoszycach. Z tej okazji odbędzie się również festyn „Bezpieczne Wakacje”, w którego organizację włączą się służby i instytucje z całego powiatu bartoszyckiego. Tego dnia wstęp na kąpielisko będzie bezpłatny. Organizatorzy festynu zapraszają wszystkich mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzież do aktywnego udziału w tym wydarzeniu. Początek godz. 12:00.

Jedną z głównych atrakcji festynu będzie samochód – symulator dachowania, który specjalnie na tę okazję przyjedzie z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie. W akcję włączą się m.in. strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach, którzy zaprezentują akcję ratowania z wody tonącego oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy. Kolejną z atrakcji będzie pokaz tresury psa służbowego wyszkolonego przez funkcjonariuszy z Oddziału Straży Granicznej w Bezledach. Sprzęt wykorzystujący do służby zaprezentują również policjanci.

W festynie udział wezmą przedstawiciele Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, którzy wyjaśnią zagrożenia związane z dopalaczami czy innymi środkami psychoaktywnymi. Nie zabraknie także porad dotyczących kleszczy. Ze swoim namiotem zaprezentują się też pracownicy Szpitala Powiatowego w Bartoszycach, którzy przybliżą podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz wyjaśnią co zrobić i jak się zachować w innych niebezpiecznych sytuacjach.

Godziny otwarcia basenu: codziennie od godz. 10:00 do 19:00

Cennik:
bilet normalny: 10 zł (od godz. 10:00), 8 zł (od godz. 13:00), 5 zł (od godz. 16:00)
bilet ulgowy*: 5 zł (od godz. 10:00 do 16:00), 2 zł (po godz. 16:00)
bilet rodzinny**: 5 zł (od godz. 10:00 do 16:00)
bilet grupowy (grupa zorganizowana min. 10 osób): 8 zł (normalny), 5 zł (ulgowy)
* Bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży szkolnej oraz studentom do 26 roku życia (po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej), osobom niepełnosprawnym (na podstawie dokumentów potwierdzających niepełnosprawność), emerytom i rencistom (po okazaniu ważnej legitymacji).
** Bilet rodzinny przysługuje obojgu rodzicom w momencie wejście na Basen Miejski wraz z dziećmi do 13 roku życia. Przy bilecie rodzinnym za trzecie i kolejne dziecko przysługuje bilet ulgowy w wysokości 2 zł.