„Rudy 102” zwycięzcą 5. edycji konkursu „Drugie Życie Roweru”

Udostępnij na:

Siedem załóg wystartowało w tegorocznej, 5. edycji konkursu „Drugie Życie Roweru”. Finał imprezy odbył się wczoraj, 11 czerwca na Placu Konstytucji 3 Maja w Bartoszycach. Nagrodę główną otrzymał „Rudy 102” w wykonaniu Zbigniewa Michalaka z Lidzbarka Warmińskiego.

Widzowie z podziwem przyglądali się pojazdom, których przygotowanie zajęło niektórym ekipom nawet kilka miesięcy. Zgodnie z zasadami konkursu każdy pojazd musiał zaprezentować swoje umiejętności jezdne, a do jego wykonania należało wykorzystać elementy starego roweru. Znaczenie miało również użycie materiałów codziennego użytku. Spełnienie tych kryteriów oceniało jury konkursowe.

Historię powstania każdego pojazdu przybliżał dziennikarz Radiowej Trójki Henryk Sytner, który poprowadził finał konkursu czwarty rok z rzędu. Nie mogło zabraknąć tradycyjnych wywiadów z konstruktorami. W przerwie imprezy pan Henryk przeprowadził kilka konkurencji sprawnościowych na rowerach.

Nagrodę główną (3 tysiące złotych) zdobył w tym roku „Rudy 102” przygotowany przez Zbigniewa Michalaka z Lidzbarka Warmińskiego. Na drugim miejscu uplasowała się Świetlica Wiejska Galiny (ubiegłoroczny zwycięzca) z pojazdem „Łóżeczko z moich snów”. Trzecie miejsce wywalczył Dominik Wąsewicz z pojazdem „WC Taxi”.

Uczestnicy konkursu, oprócz nagród finansowych, otrzymali pojemniki do segregacji odpadów oraz zestawy gadżetów promocyjnych GreenVelo.

Kolejność końcowa:

1 miejsce (3 000 zł) – „Rudy 102” – Zbigniew Michalak

2 miejsce (2 000 zł) – „Łóżeczko z moich snów” – Świetlica Wiejska Galiny

3 miejsce (1 000 zł) – ‘WC Taxi” – Dominik Wąsewicz

4 miejsce – „Baby Drive” – Monika Szarłowska

5 miejsce – „Mini Jeep Willys” – Cezary Kopańko, Cezary Dobosz

6 miejsce – „Wakacyjna Przygoda” – Wioletta Poddenek

7 miejsce – „Motobike” – Jędrzej Małkowski

#drugie_życie_roweru