Odbyły się zawody strzeleckie w hołdzie pamięci “Żołnierzy Wyklętych”

Udostępnij na:

Liczna grupa mieszkańców z naszego powiatu stawiła się 1 marca br. na strzelnicy „Mechaniaka” w Bartoszycach aby oddać hołd pamięci żołnierzy podziemia, walczących o niepodległą Polskę po II wojnie światowej. Możliwość rywalizacji i strzelania z kbks-u zachęciła grupę młodzieży klasy mundurowej z Górowa Iławeckiego, którzy ze swoimi opiekunami w barwnej i licznej grupie przybyli na zawody.

Uczestnicy, oprócz strzelania z kbks-u w postawie leżącej, rywalizowali również w konkurencji karabinek pneumatyczny w postawie stojącej.

Prawdopodobnie nieznajomość broni przez naszych gości sprawiła, że całe podium zostało zajęte przez naszych strzelców, którzy systematycznie uczestniczą w Bartoszyckiej Lidze Strzeleckiej zajmując czołowe miejsca. Zawody wygrał Piotr Słowikowski przed Danielem Olender i Mateuszem Kozłowskim. Najlepsza zawodniczka spośród przyjezdnych to Patrycja Suchocka, która zajęła 5. miejsce.

Zawody mogły się odbyć dzięki wsparciu finansowemu na zakup amunicji przez Urząd Miasta w Bartoszycach, który również zabezpieczył dyplomy okolicznościowe. Najlepsza trójka otrzymała medale ufundowane przez LOK Bartoszyce.

Janusz Stolarkiewicz

wyniki