Karolina Lipiejko przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Polski

Udostępnij na:

karolina_lipMłoda bartoszyczanka Karolina Lipiejko, obecnie zawodniczka Stali Grudziądz, udanie rozpoczęła przygotowania do majowych Mistrzostw Polski, które odbędą się na torze w Pruszkowie.

Pierwszym etapem przygotowań był start w Pucharze Polski w kolarstwie torowym. Zawody odbyły się w miniony weekend w Pruszkowie. W wyścigu drużynowym Karolina zajęła 1. miejsce poprawiając wraz z koleżankami czas klubowej drużyny o ponad 5 sekund. To bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski.

Karolina pewnie przeszła również eliminacje do wieloboju – omnium. Wyścig okazał się jednak pechowy, gdyż  bartoszyczanka zaliczyła kraksę tracąc tym samym szansę na dobre miejsce w ogólnej klasyfikacji. Dzień później Karolina wróciła jednak silniejsza zdobywając wraz z koleżanką drugie miejsce w ulubionym wyścigu madison.

Pierwsze ściganie uważam za udane. Forma jest coraz lepsza – przyznaje Karolina. – Dwa tygodnie wcześniej byłam na długim zgrupowaniu przygotowującym w Chorwacji. Plan treningowy wykonałam na 110%. 18 marca kolejne dwa tygodnie ciężkiej pracy w Chorwacji i pierwszy wyścig szosowy – dodaje zawodniczka.

Trzymamy kciuki za młodą bartoszyczankę i życzmy sukcesów w kolejnych startach.