Za nami Bartoszycka Gala Sportu 2016

Udostępnij na:

W minioną sobotę 25 lutego 2017 r. w Bartoszyckim Domu Kultury odbyła się Bartoszycka Gala Sportu 2016, podczas której poznaliśmy wyniki Plebiscytu na 10-ciu Najpopularniejszych Sportowców Miasta Bartoszyce 2016. Wręczono również wyróżnienia Kapituły Sportu powołanej przez Burmistrza Bartoszyc.

Sobotnia uroczystość zgromadziła w sali Bartoszyckiego Domu Kultury wielu sportowców, zawodników, trenerów oraz działaczy sportowych działających na terenie naszego miasta i powiatu. Swoich sportowców wyróżnili włodarze Bisztynka, Górowa Iławeckiego i Sępopola.

Podczas Gali poznaliśmy wyniki Plebiscytu na 10-ciu Najpopularniejszych Sportowców Miasta Bartoszyce 2016 współorganizowanego przez Urząd Miasta Bartoszyce oraz Gazetę “Goniec Bartoszycki”. W tej kategorii zwyciężyła Katarzyna Rutkowska, zawodniczka Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo. 

Wyróżnienia Kapituły Sportu powołanej przez Burmistrza Bartoszyc Piotra Petrykowskiego:

– Sportowiec Roku 2016 Miasta Bartoszyce – Krystian Sikorski (Bartoszycki Klub Kolarski RANT)

– Trener Roku 2016 – Andrzej Litwin (Bartoszycki Klub Kyokushin Karate)

– Impreza Sportowa Roku 2016 – I edycja Maratonu MTB Doliną Łyny (Bartoszycki Klub Kolarski RANT)

– Nestor Sportu – Stanisław Kierbiedź

– Specjalne Wyróżnienie Burmistrza Miasta Bartoszyce: Adrianna Mrówka (Bartoszycki Klub Kyokushin Karate), Jakub Tokarz (MDK Bartoszyce)

Kolejność w Plebiscycie na 10-ciu Najpopularniejszych Sportowców Miasta Bartoszyce 2016:

1. miejsce – Katarzyna Rutkowska (taekwondo, Bartoszycka Szkoła Taekwondo) 
2. miejsce – Agnieszka Krauze (piłka nożna, MBKS Victoria) 
3. miejsce – Dariusz Kuśnierz (żeglarstwo, KS Valider) 
4. miejsce – Aleksandra Lewandowska (piłka ręczna, MDK UKS Jedynka)
5. miejsce – Oliwia Rabczuk (siatkówka, UKS Olimp) 
6. miejsce – Adam Binięda (rajdy samochodowe, Maximus Rally Team) 
7. miejsce – Urszula Bobel (siatkówka, UKS Olimp)
8. miejsce – Dawid Pażuś (karate, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate) 
9. miejsce – Habiński Kacper (piłka ręczna, MDK Bartoszyce)
10. miejsce – Ciżowski Maciej (kolarstwo, MDK UKS Przyjaźń)

Organizatorami sobotniej uroczystości był Urząd Miasta Bartoszyce oraz Gazeta “Goniec Bartoszycki”. Patronat honorowy nad Galą objął poseł Adam Ołdakowski.