Za nami 25 finał WOŚP. W Bartoszycach padł rekord

Udostępnij na:

Długie dni przygotowań bartoszyckiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opłaciły się. Pobito kolejny rekord w naszym mieście! W tym roku bartoszyczanie okazali się bardzo hojni bowiem zebrano 43 469,99 zł. Na tę kwotę składają się środki zebrane podczas kwest ulicznych oraz licytacji w Bartoszyckim Dom Kultury (33 113,94 zł). Podczas licytacji przeprowadzonej w Telewizji Kablowej “Bart-Sat” zebrano 10 356,05 zł.

Zapraszamy na relację z przebiegu tegorocznego finału WOŚP przygotowaną przez harcerzy Hufca ZHP Bartoszyce.

Po raz kolejny nasz Hufiec był organizatorem finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bartoszycach. A był to już 25 finał! W tym roku, sztab mieścił się w nowym i wyjątkowym miejscu a mianowicie w Bramie Lidzbarskiej, która zdecydowanie nadawała klimatu naszym działaniom. Dzięki kilkudziesięciu wolontariuszom grube mury Bramy tętniły życiem już od wczesnych godzin porannych aż do późnego wieczora.

Od 9 do 15 na ulicach Bartoszyc można było spotkać uśmiechniętych wolontariuszy, którzy mimo zimna wędrowali dzielnie i wytrwale i zachęcali wszystkich, aby dołożyli się do tak szlachetnego celu jakim jest WOŚP. Mieszkańcy naszego miasta chętnie włączali się do akcji. Nie tylko wrzucając pieniądze do puszek ale też tłumnie odwiedzając siedzibę sztabu, gdzie przy okazji odbywał się kiermasz rękodzieła, z którego dochód również przeznaczony był na wsparcie Orkiestry. W tym samym czasie w sztabie wrzało. Wolontariusze raz za razem przynosili wypełnione po brzegi puszki, a pieniądze były na miejscu przeliczane. Każdy z wolontariuszy dostał ciepłą zupę i herbatę na rozgrzanie. Od godziny 15.00 w Bartoszyckim Domu Kultury, który był współorganizatorem finału w naszym mieście, odbywał się program artystyczny połączony z licytacjami.

Wieczorem kolejne aukcje prowadzone były też na antenie telewizji kablowej Bart-Sat. Wspaniałym uwieńczeniem tego radosnego dnia było Światełko Do Nieba, które wystartowało równo o 20:00 na Placu Konstytucji 3-go Maja. W imieniu harcerzy serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się charytatywną akcję. Dziękujemy też wszystkim wolontariuszom, również tym z Ponik i Galin, którym po raz kolejny nie zabrakło zapału, Barowi „Alicja” za zaopatrzenie w ciepły posiłek a Bartoszyckiemu Domu Kultury i Urzędowi Miasta Bartoszyce za owocną współpracę. Dzięki wielkiemu wspólnemu zaangażowaniu w minioną niedzielę ciężko było spotkać kogoś bez czerwonego serduszka przyklejonego do kurtki. Tegoroczna szacowana zebrana kwota to aż 41 tysięcy złotych. Nie możemy już doczekać się następnego finału!

dh. Karolina Jędryczka-Koper