Polsko-Kaliningradzkie Seminarium Gospodarcze

Udostępnij na:

15 grudnia 2016 r. w Kaliningradzie, odbyło się III Seminarium współpraca gospodarcza Polski z Obwodem Kaliningradzkim – Warmia i Mazury: tradycje i nowe możliwości współpracy.
Na zaproszenie Aleksandra Miloty – I Radcy, Kierownika Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie udział w seminarium wzięli: Burmistrz Miasta Bartoszyce Piotr Petrykowski, Sekretarz Urzędu Miasta Bartoszyce Robert Pająk oraz Kierownik Wydziału Kultury, Sportu, Współpracy i Rozwoju Kamil Runiewicz i Kierownik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Tomasz Cichocki.
Organizatorem seminarium był Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie oraz Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
Podczas spotkania Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz p.o. Gubernatora Obwodu Kaliningradzkiego Anton Alichanow uroczyście podpisali Plan Pracy Województwa Warmińsko- Mazurskiego Rzeczypospolitej Polskiej i Obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej na lata 2017 – 2019. Podpisano również Plan Pracy w obszarze turystyki pomiędzy Departamentem Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Ministerstwem Kultury i Turystyki Rządu Obwodu Kaliningradzkiego na lata 2017 – 2019.
Tematem głównym seminarium była daleko idąca współpraca gospodarcza pomiędzy Obwodem Kaliningradzkim a Województwem Warmińsko-Mazurskim. W trakcie konferencji zaprezentowało się wiele firm działających na terenie Województwa Warmińsko-Mazurskiego, w tym dwie firmy z Bartoszyc.
Nie zabrakło również prezentacji przedstawiających potencjał naszego regionu pod względem gospodarczym i turystycznym.
Wydarzeniem podsumowującym seminarium był Polsko-Kaliningradzki Wieczór Biznesu.