18. plebiscyt na Najpopularniejszych Sportowców Miasta Bartoszyce

Udostępnij na:

Rusza 18. plebiscyt na Najpopularniejszych Sportowców Miasta Bartoszyce. Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 31 zawodników, którzy w minionym roku wyróżnili się osiągnięciami na arenie krajowej czy międzynarodowej.

Głosować na swoich faworytów można poprzez kupony drukowane w Tygodniku “Goniec Bartoszycki” lub za pomocą sms-ów.

Zasady głosowania
Kupony
Aby kupon był ważny, muszą być wypełnione wszystkie pozycje. Kupon należy dostarczyć do redakcji “Gońca Bartoszyckiego” do dnia 31 stycznia 2017 roku (g. 15). W przypadku wysłania kuponów pocztą decyduje data na stemplu.

SMS-y
Aby oddać głos w plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Sportowców Bartoszyc w 2016 roku należy wysłać sms o treści gb.nsb.x, gdzie x to numer przypisany każdemu z kandydatów. Głosowanie kończy się 31 stycznia 2017 r. o g. 23.59.
Bramki sms:
1,23 zł brutto (na numer 7148) = 10 punktów,
2,46 zł brutto (na numer 7248) = 30 punktów,
3,69 zł brutto (na numer 73601) = 50 punktów.

Organizatorami Plebiscytu są Urząd Miasta Bartoszyce oraz redakcja tygodnika “Goniec Bartoszycki”.

Kandydaci
1. Sebastian Archacki (karate, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate) — uczestnik mistrzostw Europy juniorów, zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego do ME, zwycięzca ogólnopolskich turniejów w Bartoszycach i Łosicach, członek kadry narodowej.

2. Jakub Bach (sporty siłowe/podnoszenie ciężarów, MLKS Siła) — mistrz świata federacji WUAP 16-17 lat w kat. -125 kg w martwym ciągu (rekord Europy i świata), mistrz Polski federacji GPC 16-17 lat w kat. 125 kg, wicemistrz Polski GPC open 16-17 lat w martwym ciągu, zwycięzca zawodów Leinster Open Push/Pull GPC w Irlandii w kat. do 125 kg w martwym ciągu, wicemistrz Polski LZS w podnoszeniu ciężarów do lat 17, wicemistrz Warmii i Mazur do lat 17.

3. Adam Binięda (rajdy samochodowe, Maximus Rally Team) — pilot rajdowy, który wspólnie z olsztyńskim kierowcą Sebastianem Chrzanowskim zajęli trzecie miejsce w Szutrowym Pucharze Polski.

4. Urszula Bobel (siatkówka, UKS Olimp) — wyróżniająca się zawodniczka drużyny grającej w tym sezonie w lidze wojewódzkiej młodziczek, uczestniczka Turnieju Nadziei Olimpijskich w kadrą województwa, powoływana do kadry regionalnej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

5. Tymoteusz Borysiuk (piłka ręczna, MDK Bartoszyce) — zawodnik najstarszej grupy reprezentującej klub. Czołowy zawodnik i strzelec zespołu młodzika, która prowadzi w lidze wojewódzkiej bez porażki.

6. Maciej Ciżowski (kolarstwo, MDK UKS Przyjaźń) — mistrz Polski szkółek kolarskich ze startu wspólnego, 3. miejsce w mistrzostwach Polski szkółek kolarskich (jazda indywidualna na czas), 1. miejsce w wyścigu MTB o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko, 4. miejsce w mistrzostwach Warmii i Mazur szkółek kolarskich w kryterium ulicznym im. Pawła Ewerta.

7. Oliwia Daszkiewicz (kolarstwo, MDK UKS Przyjaźń) — 6. miejsce w mistrzostwach Polski szkółek kolarskich ze startu wspólnego, 1. miejsce w wyścigu MTB o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko, 1. miejsce w mistrzostwach Warmii i Mazur szkółek kolarskich w kryterium ulicznym im. Pawła Ewerta, 1. miejsce w międzynarodowym wyścigu kolarskim o Puchar Senatora RP Jerzego Wcisła, 2. miejsce w szosowym wyścigu szkółek o Puchar Wójta Gminy Ełk.

8. Kacper Habiński (piłka ręczna, MDK Bartoszyce) — czołowy zawodnik, która w maju 2016 r. zdobyła 7. miejsce w mistrzostwach Polski, pokonując po drodze znane drużyny m.in. z Płocka, Kwidzyna, Gdańska czy Legnicy. W sezonie 2016/17 zawodnik drużyny młodzików, która bez porażki prowadzi w lidze wojewódzkiej.

9. Maciej Kaczmarczyk (jeździectwo, Klub Jeździecki Kaczmarczyk) — wicemistrz Warmii i Mazur juniorów młodszych, 4. miejsce w mistrzostwach Warmii i Mazur juniorów, 3. miejsce w halowym Pucharze Warmii i Mazur juniorów, zwycięzca finału małej rundy podczas ogólnopolskich zawodów w Dąbrówce Małej, 10. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

10. Maciej Kadziewicz (piłka nożna, MBKS Victoria) — podstawowy obrońca drużyny seniorów występującej w klasie okręgowej.

11. Dominik Kozera (piłka nożna Legia-Bart) — regularnie powoływany do kadry województwa do lat 12, zaproszony na testy do Widzewa Łódź.

12. Agnieszka Krauze (piłka nożna, MBKS Victoria) — filar zespołu grającego w III lidze, bardzo waleczna, najwięcej zdobytych bramek w rundzie jesiennej.

13. Dariusz Kuśnierz (żeglarstwo, KS Valider) — 11. miejsce w mistrzostwach Polski żeglarzy z niepełnosprawnością, 2. miejsce w pierwszej edycji oraz 6. w drugiej edycji XIII Pucharu Polski żeglarzy niepełnosprawnych, 3. miejsce w ogólnej punktacji XIII Pucharu Polski, 5. miejsce w regatach morskich SailBookCup 2016 w klasie ORC1.

14. Michał Kuźniak (taekwondo/kickboxing, Bartoszycka Szkoła Taekwondo) — zwycięzca Pucharu Europy, Pucharu Pomorza (w dwóch kategoriach) oraz otwartych mistrzostw Litwy w kickboxingu, zwycięzca otwartego Pucharu Warmii i Mazur w taekwondo, trzecie miejsca podczas mistrzostw Polski juniorów młodszych w taekwondo oraz otwartych mistrzostw Polski sztuk walki.

15. Sebastian Kuźniak (taekwondo/kickboxing, Bartoszycka Szkoła Taekwondo) — zwycięzca Pucharu Europy oraz Pucharu Pomorza w kickboxingu, drugie i trzecie miejsca w otwartym Pucharze Warmii i Mazur w taekwondo, drugie miejsca w otwartych mistrzostwach Polski sztuk walki oraz mistrzostwach Polski północnej, trzecie miejsca w Grand Prix Polski w taekwondo oraz otwartych mistrzostwach Litwy w kickboxingu.

16. Aleksandra Lewandowska (piłka ręczna, MDK UKS Jedynka) — 2. miejsce w rozgrywkach ligi wojewódzkiej dziewcząt, 2. miejsce podczas finału Pucharu Prezesa ZPRP dziewcząt, udział w ogólnopolskich turniejach w Ryjewie, Gardei, Elblągu, Mikołajkach, kapitan drużyny.

17. Adrianna Mrówka (karate, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate) — uczestniczka mistrzostw Europy młodzieżowców, wicemistrzyni i brązowa medalista młodzieżowych mistrzostw Polski w walkach, 3. miejsce podczas międzynarodowego turnieju w Chorwacji, zwyciężczyni turnieju challenger seniorek, zwyciężczyni turnieju kwalifikacyjnego do ME, ćwierćfinalistka MP seniorów, wicemistrzyni makroregionu wschodniego, członkini kadry narodowej.

18. Norbert Nowicki (motoparalotniarstwo) — członek kadry narodowej, w 2016 roku został mistrzem Polski, zajmował czołowe miejsca w wielu zawodach ligowych w kraju.

19. Dawid Pażuś (karate, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate) — mistrz Europy kadetów w walkach, zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego do ME, zwycięzca ogólnopolskiego turnieju w Bartoszycach, zwycięzca regionalnych turniejów w Korszach i Sępopolu, 2. miejsce w ogólnopolskim turnieju w Łosicach, członek kadry narodowej.

20. Patryk Pieczułajtis (lekka atletyka, MDK UKS Jedynka) — 13. miejsce na 100 m w mistrzostwach Polski młodzików, 4. miejsce na 100 m podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodzików, członek kadry województwa W-MZLA.

21. Oliwia Połujańska (lekka atletyka, MDK UKS Jedynka) — 10. miejsce na 600 m w mistrzostwach Polski młodzików, 1. miejsce na 1500 m podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w biegach przełajowych, członkini kadry województwa W-MZLA.

22. Oliwia Rabczuk (siatkówka, UKS Olimp) — powoływana do kadry regionalnej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, w kręgu zainteresowań trenerów kadry województwa przygotowującej się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2017 roku.

23. Katarzyna Rutkowska (taekwondo, Bartoszycka Szkoła Taekwondo) — brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorów, wygrała międzywojewódzkie mistrzostwa taekwondo w Ciechanowie (układy formalne) oraz była trzecia w walkach, wygrała międzywojewódzkie mistrzostwa juniorów młodszych w walkach i układach w Bezledach.

24. Oliwia Rybicka (siatkówka, UKS Olimp) — powoływana do kadry regionalnej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, w kręgu zainteresowań trenerów kadry województwa przygotowującej się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2017 roku.

25. Krystian Sikorski (triathlon/kolarstwo, BKK Rant) — drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Elemental Tri Series na dystansie olimpijskim w kat. M18 (zwycięzca zawodów w Białymstoku, trzecie miejsca w Blachowni i Augustowie), wygrał etap Mazury MTB w kat. HM2 i był drugi w open, w tym samym cyklu zajął także 2. miejsce, a 3. open, podczas innego etapu.

26. Piotr Sobierajski (kolarstwo, BKK Rant) — zwycięzca klasyfikacji generalnej kat. PM4 zawodów Mazury MTB (trzykrotnie wygrywał etapy, raz był drugi), 3. miejsce w mastersach podczas amatorskiego wyścigu cross country w Lidzbarku Warmińskim, drugie miejsce w mastersach podczas wyścigu amatorów II Grand Prix Olsztyna XCO.

27. Mateusz Stapel (kolarstwo, MDK UKS Przyjaźń) — 3. miejsce w mistrzostwach Polski szkółek kolarskich (jazda indywidualna na czas), 2. miejsce w mistrzostwach Warmii i Mazur szkółek kolarskich w kryterium ulicznym im. Pawła Ewerta, 2. miejsce w międzynarodowym wyścigu o puchar senatora RP Jerzego Wcisła.

28. Elżbieta Świątek (kolarstwo, BKK Rant) — wygrała klasyfikację generalną kategorii HK4 zawodów Mazury MTB (najszybsza w czterech etapach), była druga w klasyfikacji open, 2. miejsce w kat. Fit K5 Maratonów Kresowych, 3. miejsce w kat. K-2 na trasie mini w III Pasłęckim MTB Marathon.

29. Jakub Tokarz (piłka ręczna, MDK Bartoszyce) — kapitan i czołowy zawodnik drużyny, która wygrała w sezonie 2015/16 Pozytywną Ligę Piłki Ręcznej — nieoficjalne mistrzostwa województwa piątych klas (najlepszy strzelec ligi) oraz zespołu, który prowadzi w lidze wojewódzkiej (2004 i młodsi) w sezonie 2016/17.

30. Kacper Tymcio (piłka nożna, MBKS Victoria) — kapitan juniorów młodszych, wartościowy i bramkostrzelny zawodnik robiący stałe postępy.

31. Jędrzej Żuralski (sporty motocyklowe, KM Wiraż) — zawodnik rywalizujący w wyścigach supermoto (tor+teren). Wicemistrz Polski, wicemistrz Litwy, z kadrą narodową uczestnik drużynowych mistrzostw świata, gdzie Polacy zajęli 14. miejsce — najlepsze w historii dotychczasowych startów.