Odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Generator Zielonej Energii”

Udostępnij na:

28 października 2016 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta Bartoszyce odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu społecznego pt. „Generator Zielonej Energii”, którego realizatorem jest Zielony Instytut. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele spółek miejskich oraz jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Bartoszyce.

Projekt dąży do podniesienia świadomości energetycznej wśród mieszkańców, poprawy efektywności energetycznej i walki z ubóstwem energetycznym. Celem projektu jest przekonanie mieszkańców Bartoszyc o zasadności działań proekologicznych, o tym że systematyczne i efektywne oszczędzanie energii może przynieść znaczące korzyści dla pojedynczego gospodarstwa domowego, firmy i środowiska. Projekt przewiduje działania informacyjno-promocyjne oraz zadania edukacyjne i testujące, angażujące bezpośrednio społeczność lokalną.
Do współpracy w ramach działań projektowych zaproszone zostały lokale użyteczności publicznej oraz osoby prywatne, wytypowane podczas konkursu przeprowadzonego podczas tegorocznych Dni Bartoszyc. W ramach działań projektowych przekazane zostały zestawy LED i udostępniony kalkulator, dzięki któremu można będzie uzyskać dane na temat generowanych oszczędności.
Pod koniec projektu, w miejscach objętych testem zmierzone zostaną realne oszczędności przejścia na oświetlenie LED.
Podsumowanie projektu przewidziane jest na początek grudnia. Wtedy też wylosowani zostaną zwycięzcy konkursu i rozdane zostaną im 3 nagrody w postaci sprzętu energooszczędnego.