Nowe nawierzchnie i zjazdy

Udostępnij na:

Zakończono drogowe inwestycje na dwóch bartoszyckich ulicach: drugi etap ulicy Mrongowiusza oraz na ul. Wańkowicza. Zarówno na Mrongowiusza jak i na Wańkowicza zostały wymienione nawierzchnie na polbrukowe, odpowiednio 1602 m2(plus320 m2 zjazdów) i 806,19 m2. Dodatkowo Mrongowiusza została wyposażona w kanalizację deszczową, a Wańkowicza w 206,00 m2 chodnika. Oprócz inwestycji drogowych zakupiono nowe wodotryski na jeziorku „Bartbetowskim”  i  „Serduszku” oraz zainstalowano dodatkowo na jeziorku miejskim.

Dużym powodzeniem cieszy się zainstalowana w ogródku jordanowskim huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.

Na bieżąco będą zakupywane i sukcesywnie wymieniane ławki w całym mieście.

Na ul. Moniuszki trwają zawansowane prace ziemne  (montowana jest instalacja deszczowa i część przyłączy sieci wodociągowej, ) w drugim etapie zostanie położona nowa nawierzchnia.

Natomiast na Korczaka w Centrum aktywizacji sportowo-rekreacyjnej dzieci i młodzieży w Bartoszycach, trwają intensywne prace nad skateparkiem i kortami  tenisowymi,  obie inwestycje mają  być już niedługo gotowe do odbioru. Skatepark już w sierpniu.