Odbyły się Rodzinne Zawody Strzeleckie z okazji Międzynarodowych Dni Regionu Bartoszyce 2016

Udostępnij na:

W dniu 5 czerwca 2016 r. w Bartoszycach odbyły się plenerowe zawody strzeleckie z broni pneumatycznej, w których startowały zespoły rodzinne. Impreza odbyła się w ramach Międzynarodowych Dni Regionu Bartoszyce 2016. Klasyfikację zespołową wygrała rodzina Kozłowskich przed rodziną Słowikowskich i Suchockich.

Każdy uczestnik strzelał z karabinka i pistoletu pneumatycznego oddając 3 strzały próbne i 10 ocenianych w każdej konkurencji. Suma wyników dwóch najlepszych zawodników z zespołu decydowała o miejscu rodziny w klasyfikacji końcowej. Rywalizowano również indywidualnie.

Najlepszy wynik uzyskał Piotr Słowikowski /149 pkt/, drugi był Marcin Kozłowski /139 pkt/, a trzeci Mateusz Kozłowski /134 pkt/. Najwięcej punktów w strzelaniu z karabinka /84/ zdobyła Klaudia Olszewska natomiast z pistoletu /72/ Piotr Słowikowski.

Zwycięska rodzina otrzymała puchar ufundowany przez katedrę WF ZSP nr 1 im. Kresowiaków. Zajmujący miejsca I-III w klasyfikacji indywidualnej odebrali pamiątkowe medale. Prawie wszyscy otrzymali dyplomy oraz upominki reklamowe. Medale, upominki i dyplomy zapewnił Urząd Miasta w Bartoszycach.