Miasto Bartoszyce wzięło udział w tegorocznym Festiwalu Miast Cittaslow

Udostępnij na:

W minioną sobotę 21 maja br. w ramach corocznego Festiwalu Miast Cittaslow na terenach Łazienek Lubawskich w Lubawie odbył się jarmark wyrobów rękodzieła ludowego oraz rzemieślniczych. Podczas festiwalu nie mogło również zabraknąć stoiska promocyjnego z Bartoszyc, które udekorowane zostało w myśl hasła „Bartoszyce – Miasto 3 Kultur”. Wsparcia przy organizacji stoiska udzielili bartoszyccy rękodzielnicy oraz wystawcy reprezentowani przez pana Piotra Gołębiowskiego oraz panie Danutę Radziulewicz oraz Ewę Siwoń z Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Mniejszości Niemieckiej Bartoszyc i Okolic. Ze swoim stoiskiem pojawił się również bartoszyczanin, vice mistrz świata w lotach motoparalotniowych Norbert Nowicki.

Tegoroczna edycja Festiwalu obfitowała w bogaty program, który obejmował między innymi prezentacje stoisk, występy artystów z miasta Cittaslow, degustacje grochówki strażackiej, rywalizacje sportowe czy zabawę taneczną.

Podczas festiwalu tradycyjnie już miała miejsce konferencja, która w tym roku nosiła nazwę „Cittaslow jako marka budująca tożsamość małego miasta”.

Organizatorem tegorocznego festiwalu był Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, członek wspierający Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow, Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubawie.