Za nami “IV Sportowo-Rekreacyjny Piknik Rodzinny z cyklu “Dni Osadnika”

Udostępnij na:

W minioną sobotę (12.09.2015 r.) w Bartoszycach odbyła się IV edycja “Sportowo-Rekreacyjnego Pikniku Rodzinnego z cyklu Dni Osadnika”. Impreza podzielona została na dwie części. Sportowe zmagania skupiły się na Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Samorządowych, natomiast część artystyczna miała miejsce na terenie lodowiska przy ul. Korczaka w Bartoszycach.

W Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Samorządowych udział wzięły 3 zespoły. Pierwsze miejsce w rozgrywkach zajęła reprezentacja Urzędu Miejskiego w Bisztynku. Drugie miejsce wywalczyła drużyna złożona z zawodników Urzędu Miasta Bartoszyce i Gminy Bartoszyce. Ostatnie miejsce na podium zajął Urząd Miasta i Gminy Sępopol. W trakcie  rozgrywek piłkarskich Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował konkurencje sportowe dla dzieci.

Druga część – artystyczna na bartoszyckim lodowisku rozpoczęła się w samo południe konkursem kulinarnym pn. “Smaki 3 kultur, czyli ziemniak w roli głównej”. W kulinarnej rywalizacji udział wzięło 10. uczestników. Specjalnie powołane Jury konkursowe miało nie lada problem w ustaleniu ostatecznej klasyfikacji. Przygotowane dania prezentowały się i smakowały wspaniale.

Zwycięskie potrawy konkursu kulinarnego:

1 miejsce – Paweł Perliński z Bartoszyc z panią Renatą Kabała – Gołąbki ziemniaczane z sosem grzybowym (nagroda: multi cooker)

2 miejsce – Bogumiła Metz z Krawczyk – Barszcz kartoflany z kiszką ziemniaczaną (nagroda: robot kuchenny)

3 miejsce – Maria Drozdowska z Bartoszyc (pomysłodawczyni konkursu kulinarnego) – “Kartoflaniki – pampuszki mojej babci Leokadii” (nagroda: grill elektryczny),

Wyróżnienia i nagrody (blendery, gofrownica) za uczestnictwo otrzymali :
Ewa Jasudowicz – Tartaletki z ziemniaków (Galiny)
świetlica Galiny – kulki ziemniaczane z parmezanem (Galiny)
Grażyna Mońko – sałatka ziemniaczana
Gerda Pobuta – sałatka ziemniaczana :kartofel salat
Przemysław Jabłoński uczestnik WTZ przy SION
Skrzypa – Szaja – terapeutki ze SION
Bogdan Gomoła – Blin “Bodzio” z Pomaczką
Sylwia Matyjasek – Placki ziemniaczane

Jak co roku, piknik miał charakter imprezy charytatywnej. Przez cały dzień prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie chłopców z Bartoszyc: Huberta Dądzika i Macieja Ławrynowicza. W kwestach ulicznych, licytacjach i loterii fantowej uzbierano około 5 000 zł. Licytowano m.in obrazy przekazane przez Bartoszycki Dom Kultury, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, akwarele pani Ireny Wyrzykowskiej ufundowane przez Burmistrza Piotra Petrykowskiego oraz samą autorkę. Miłym akcentem było przekazanie do zlicytowania maskotki podarowanej przez Julka Trzonkowskiego z Bartoszyc, na którego zbierano środki w poprzednich edycjach pikniku oraz soków z bzu czarnego na miodzie pani Ireny Sawickiej, cieszącego się również dużym zainteresowaniem wśród licytujących.

Podczas pikniku odbywały się pokazy bartoszyckiej Straży Pożarnej, Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate oraz Klubu Motocyklowego “WIRAŻ”.  W wydarzeniu uczestniczyli również: panie z koła rękodzieła prowadzonego przez p. Ewę Chilmanowicz, pan Marek Wiszniewski , który przygotował lekkoatletyczne konkurencje sportowe, promujące projekt “Lekkatletyka dla każdego”, panie ze Stacji Socjalnej Joannitów w Bartoszycach, pani Małgorzata Wędrowska prezentująca swoje rękodzielnicze wyroby. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach Bartoszyc, przygotowano specjalny plac zabaw. W części artystycznej zaprezentowały się: Zespół Tańca Regionalnego SAGA, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania, Zespół “Kałamajka” z BDK oraz zespoły z MDK Bartoszyce. Na zakończenie pikniku wystąpiły zespół Forteca oraz Justyna Mosiej (Buenos).