Lucyna Jędryczka wyróżniona podczas Gali Konkursu “Lady D im. Krystyny Bochenek”

Udostępnij na:

Dnia 08.09.2015 r. po raz pierwszy w województwie warmińsko-mazurskim została zorganizowana Uroczysta Gala Konkursu „Lady D im. Krystyny Bochenek”, którego organizatorem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Współorganizatorem konkursu jest Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie.

Celem Konkursu jest w szczególności uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet, zamieszkałych na stałe na terenie poszczególnych województw, wnoszących istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego oraz promowanie ich postaw.

Do konkursu zgłoszone zostały czterdzieści cztery niezwyczajne kobiety, których zaangażowanie w życie środowisk osób mniej sprawnych zostało docenione przez konkursową kapitułę. Wśród wyróżnionych kobiet w kategorii „Życie społeczne” dla kobiet działających w organizacjach i instytucjach na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób albo przedsięwzięć społecznie użytecznych, znalazła się Pani Lucyna Jędryczka – Przewodnicząca Stowarzyszenia Integracji Osób Niepełnosparawnych SION w Bartoszycach.

Ogólnopolska Gala Lady D. podczas której uhonorowane zostaną laureatki krajowe, wybrane spośród pań, które wygrały w eliminacjach regionalnych, odbędzie się 23 września 2015 r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

źródło i foto: http://www.sionbartoszyce.pl/