„Krew to życie – podaj dalej”- wakacyjna zbiórka krwi w muzycznych rytmach

Udostępnij na:

Po raz kolejny krwiodawcy w Bartoszycach stanęli na wysokości zadania. Podczas Akcji “Krew to życie- podaj dalej” na Placu Bohaterów Westerplatte 20 lipca 2015 r., mimo deszczowej pogody, zebrano blisko 26 litrów krwi. Co daje kolejny fantastyczny wynik. Bardzo szybko zarejestrowały się 64 osoby (maksymalna ilość pobrań), by podzielić się tym drogocennym płynem, z czego ostatecznie po badaniach lekarskich krew mogło oddać 57 chętnych. Kolejna Akcja poboru krwi z ambulansem z Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, zorganizowana z inicjatywy Klubów HDK im. dr. Jana Chilmanowicza oraz Klubu „Na Granicy” przy OR PCK w Bartoszycach, przejdzie do historii.

Mimo wczesnych godzin porannych i niesprzyjającej aury, zdecydowanych do oddania krwi w tym dniu było znacznie więcej. Jednak ze względu na ograniczoną liczbę pobrań nie wszyscy mieli taką możliwość. Nie zawiedli mieszkańcy, ale też turyści przebywający w naszym mieście na wakacjach. W tym dniu nie zabrakło atrakcji również dla najmłodszych, dla których Regionalne Centrum przygotowało specjalne misie breloczki i opaski odblaskowe, a krwiodawcy zadbali o lizaki, soczki, balony i kredki. Oprawę artystyczną i zabawy dla dzieci przygotował pan Krzysztof Kowalski wraz z piwniczną grupą animacyjną.

W tym dniu każdy znalazł coś dla siebie. Można było rysować kredkami na tapecie, tańczyć z klaunami, pośpiewać, zrobić sobie specjalny makijaż, czy też pamiątkowe zdjęcie. Z inicjatywy pana Andrzeja Grabowskiego z Gońca Bartoszyckiego, można było również wstąpić do Gazetowego Klubu Dawców Krwi Gazety Olsztyńskiej. Z takiej możliwości skorzystało 47 krwiodawców.
Dziękujemy Wszystkim, którzy uczynili tę Akcję wyjątkową i po raz kolejny pokazali, że nawet w naszym mieście, mimo tak zróżnicowanego wieku oraz deszczu, można się świetnie bawić.

W Akcji udział wzięli:
Klub HDK im. dr. Jana Chilmanowicza oraz “Na Granicy” przy OR PCK w Bartoszycach,
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie,
Urząd Miasta Bartoszyce z Burmistrzem Piotrem Petrykowskim na czele,
Zakład Usług Komunalnych, Piwnica Artystyczna oraz Klaunada.
Nad krwiodawcami w ambulansie czuwał personel medyczny z Oddziału Terenowego RCKiK w Bartoszycach, w rolę Klaunów wcielili się: Marcelina Kaniewska i Paweł Szurpita,
o makijaż artystyczny zadbały: Anna Kędzior i Katarzyna Rostkowska.

Od strony medialnej przez całą Akcję towarzyszył nam i się świetnie bawił Andrzej Grabowski z Gońca Bartoszyckiego oraz Jacek Litwin z Extra Wieści Bartoszyckie.

Za każdą kroplę krwi i za każdy uśmiech
– w imieniu organizatorów dziękujemy
Elżbieta Kordyś i Marcin Grobelny
Prezesi Klubów HDK

Fot. Organizatorzy