Zdjęcia z Dni Bartoszyc 2015 – dzień drugi (sobota)

Udostępnij na:

Sobotnie obchody Międzynarodowych Dni Regionu Bartoszyce 2015 zainaugurowano Zawodami Wędkarskimi dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy imprezy walczyli o Puchar Burmistrza Bartoszyc. W międzyczasie na Stadionie Miejskim w Bartoszycach rozegrany został Ogólnopolski Turniej Przyjaźni w Ringo. Impreza na stale wpisała się w kalendarz obchodów Dni Regionu.

Od samego rana działo się również wiele w centrum miasta. Jarmarkowi Rękodzieła Artystycznego towarzyszyła Giełda Staroci połączona z prezentacją starych motocykli z kolekcji Bogdana Romanowskiego. Od godz. 10.00 zaczęła grać scena na bartoszyckim “kwadracie”. Artystycznie zaprezentowały się ośrodki kultury z Sępopola oraz Bisztynka. W samo południe na Placu Konstytucji pojawiła się liczna grupa motocykli. Wszystko za sprawą Parady Motocykli organizowanej przez Klub Motocyklowy “Wiraż”. Nie był to jedyny, motoryzacyjny akcent tego dnia w naszym mieście, bowiem na parkingu przy Gminnym Centrum Informacji odbyła się druga edycja NBA Moto-Zone organizowana przez Stowarzyszenie Nasze Bartoszyce Aktywnie. Nie zabrakło tuningowanych, sportowych aut, które przyciągnęły na teren imprezy znaczną grupę mieszkańców, miłośników motoryzacji.

Głośno było także na deptaku ul. Kętrzyńskiej. Przy poidełku, na mniejszej scenie, zaprezentowało się Górowo Iławeckie. Nie zabrakło konkursów, wspólnych zabaw, koncertów zespołów działających w ośrodkach kultury.

W dniu 6 czerwca w Bramie Lidzbarskiej w ramach Międzynarodowych Dni Regionu Bartoszyce miała miejsce prezentacja niezwykłej wystawy, poświęconej historii rodziny von der Groeben.  Ekspozycja obejmowała bogaty zbiór dokumentów i pamiątek w formie zdjęć dotyczących życia rodziny. Wystawę otworzył i zaprezentował Pan Christian von der Groeben najstarszy przedstawicie tego rodu. Pan Christian urodził się w Kaliningradzie w roku 1940, a pierwsze lata swego dzieciństwa spędził w miejscowości Pasławki, niedaleko Sępopola.

Największą publikę przyciągnęła duża scena rozstawiona tradycyjnie na Placu Westerplatte. Cześć artystyczną poprzedziło oficjalne otwarcie Międzynarodowych Dni Regionu Bartoszyce 2015. Na scenie pojawili się włodarze miast i gmin powiatu bartoszyckiego, którzy życzyli swoim mieszkańcom doskonałej zabawy podczas obchodów tegorocznych Dni Regionu.

Część artystyczną na dużej scenie otworzyła Izabela Trojanowska z zespołem. Wystąpiły także zespoły: Allside, The Ukrainian Folk (w tym roku obchodzi swoje 25-lecie) oraz Koniec Świata. Swoje umiejętności zaprezentowali tancerze ognia – Teatr Ognia Fire Dance Crew. Głównym wydarzeniem tego wieczoru był koncert zespołu HEY.