Zdjęcia z Dni Bartoszyc 2015 – dzień pierwszy (piątek)

Udostępnij na:

Międzynarodowe Dni Regionu Bartoszyce to coroczny cykl imprez odbywających się na początku czerwca. Tradycją tych dni jest prezentacja atrakcji kulturalnych w postaci występów wokalnych oraz tanecznych.

Tegoroczne obchody Dni Regionu zainaugurowane zostały konferencją pn. „Marketing terytorialny, czyli jak wykreować miasto w teorii i praktyce”. W sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, 5 czerwca, przedstawicielom wielu instytucji, służb, organizacji, przedsiębiorcom różnych branż przybliżona została tematyka tajników marketingu terytorialnego i możliwości wykorzystania narzędzi marketingowych dla rozwoju społeczno-ekonomicznego miast, nowoczesnych metod promocji, a także dobrych praktyk w tworzeniu marek niewielkich miast i ich promocji. W gronie dostojnych gości i uczestników konferencji, byli m.in. Z-ca Konsula Generalnego RP w Kaliningradzie, Pan Zbigniew Pawlik, Dyrektor Sekretariatu Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk, Pani Małgorzata Samusjew, Prezes Warmińsko – Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Olsztynie, Pan Marek Karólewski, Przewodniczący Komisji Współpracy Międzynarodowej Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Zbigniew Pietrzak.

Ciekawym wydarzeniem i jednocześnie krótką przerwą w spotkaniu, było podpisanie porozumienia o realizacji programu upowszechniania lekkiej atletyki pt. „Lekkoatletyka dla każdego!”. Jest to innowacyjny projekt Polskiego Związku Lekkiej Atletyki stworzony przez specjalistów, menedżerów i trenerów, mający na celu popularyzację lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu dla dzieci, zachęcenie ich do zorganizowanej aktywności fizycznej w formie sportowej zabawy pod okiem przeszkolonych nauczycieli, instruktorów i trenerów. Okazją do włączenia Bartoszyc do programu, była wizyta w Bartoszycach, Pana Pawła Jesienia, kierownika organizacji programu, który wraz z Burmistrzem Piotrem Petrykowskim podpisali porozumienie dotyczące udziału miasta w programie upowszechniania lekkoatletyki.

W piątkowe popołudnie rozpoczął się Bartkowy IV Jarmark Rękodzieła Artystycznego, który przez trzy dni towarzyszył obchodom Dni Regionu. Na Placu Konstytucji gościliśmy kilkudziesięciu wystawców, rękodzielników z terenu kraju, samych Bartoszyc i okolic.

Dni Regionu to również wiele wydarzeń sportowo-rekreacyjnych. Tego dnia na Jeziorku Miejskim w Bartoszycach rozpoczęto Mistrzostwa Bartoszyc w Plażowej Piłce Siatkowej Kobiet, a w Piwnicy Artystycznej odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Bartoszyc w Brydżu Sportowym.

Od godzin popołudniowych na “Patelni” rozpoczęły się prezentacje artystyczne. Stowarzyszenie NORA przygotowało dla najmłodszych miasteczko animacyjne, nie zabrakło klaunów oraz szczudlarzy. Swój program artystyczny przedstawił Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach, Bartoszycki Dom Kultury, Piwnica Artystyczna oraz Klub Wojskowy w Bartoszycach. Wieczorem na scenie zaprezentowała się znów NORA z pokazem tańca hip-hop. Zwieńczeniem piątkowych wydarzeń muzycznych były koncerty zespołu Reggaside oraz TABU, które przyciągnęły znaczną część publiczności.