Międzynarodowe Dni Regionu Bartoszyce 2003

Udostępnij na:

Program obchodów Międzynarodowych Dni Regionu Bartoszyce ‚2003

30 maja 2003r. – Piątek

Plac Boh. Westerplatte

15:00 – Prezentacje Laureatów IV Powiatowego Przeglądu Zespołów Wokalnych „Komu Piosenkę”
16:30 – Pokaz modeli balonów na ogrzane powietrze – Klub Modelarski przy PTZN w Bartoszycach
Wręczenie nagród z Powiatowego Konkursu Rękodzieła Artystycznego
Quiz wiedzy o Unii Europejskiej (do wygrania atrakcyjna nagroda)
17:00 – Prezentacje Artystyczne MDK w Bartoszycach: soliści- A. Grosz, A. Łazarska, W. Hałań, R. i W. Bohaj, J. Borkowska, P. Pająk i inni. Zespoły wokalne i tańca nowoczesnego Prima i Prima I, Power Up, Asy Miron, Koroner, RUCH, POWIJA
21:30 – Gwiazda wieczoru: KUBA SIENKIEWICZ Z ZESPOŁEM

Inne imprezy

10:00 – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – Stadion Miejski ul. Sportowa
16:30 – Indywidualne Zawody w Brydżu Sportowym – Hotel „Bartis” ul. Strzeleckiego
17:00 – „ZŁOTA LIRA BARTOSZYC” – konkurs recytatorski dla młodzieży szkół średnich i gimnazjalnych – BDK
Prezentacje Gospodarstw Agroturystycznych z powiatu bartoszyckiego
(przejażdżki konikami, pokaz zwierząt domowych) – Plac Boh. Westerplatte

31 maja 2003r. – Sobota

Plac Boh. Westerplatte

11:30 – Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej
12:00 – UROCZYSTE OTWARCIE MIĘDZYNARODOWYCH DNI REGIONU BARTOSZYCE ‚2003
Podpisanie partnerstwa między miastami: Bartoszyce(Polska) – Emmaboda(Szwecja)
13:00 – Artystyczna Panorama Firm
16:00 – Prezentacja Artystyczna BDK
Międzynarodowy Koncert Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych: „Domino”, „Karmel”, „Kaprys”, „Forte”, „Remedium”, „Zyg-Zag”, „Feniks”, „Break-Dance”,  Laureaci Konkursu Piosenki Angielskiej,  Zespół rockowy „Wolny wiatr” – Bagrationowsk(Rosja), „Młodzieżowa Estrada Tańca i Piosenki” – Pionierskij(Rosja),  „Szyfr”, „Spanish Fly”.
21:00 – Gwiazdy wieczoru: „REZERWAT”, „BIG CYC”

Inne imprezy:

8:30 – Międzynarodowe zawody w Ringo – Stadion Miejski ul. Sportowa
11:00 – Otwarte Mistrzostwa w Radioorientacji Sportowej – Góra Zamkowa
11:00 – Turniej w Plażowej Piłce Siatkowej Kobiet – Jeziorko Miejskie ul. Kętrzyńska
11:00 – III Ogólnoszkolny Plebiscyt „Najpopularniejsza książka” – MBP Oddział dla dzieci ul. Ogrodowa 1a
13:30 – PARADA MOTOCYKLI – ul. Bohaterów Warszawy
17:00 – Konkurs „Bliżej Europy” – MBP Czytelnia ul. Bema 23
18:00 – Spotkanie z cyklu „Teatr przy stoliku” w wyk. aktorów z Teatru im. St. Jaracza z Olsztyna – MBP Czytelnia, ul. Bema 23

1 czerwca 2003r. – Niedziela

Plac Boh. Westerplatte

12:00 – Prezentacje Artystyczne GMINY BARTOSZYCE, zespoły wokalno taneczne:
Gimnazjum w Kinkajmach, „Maskotki”,”Mały Gang”,”Sonar” z Bezled, „Mrówki Teatrówki” z Wojciech, Młodzieżowy Zespół Taneczny z DK Rodnowo, „Babki Romana” i grupy dziecięcej wokalno-tanecznej z Łabędnika, zespół Wojcieszanie
16:00 – Klub Garnizonowy – Prezentacje
17:30 – BDK zaprasza na Prezentacje Artystyczne zespołów folklorystycznych z Bartoszyc, Bagrationowska i Pionierska
19:30 – Gwiazdy wieczoru: „SNAKES”, Kabaret „KLIKA”, Don Wasyl „ROMA”

Inne imprezy:

8:00 – Otwarte zawody wędkarskie dla Młodzieży – Jeziorko Miejskie ul. Kętrzyńska
10:00 – III Szachowy Regionalny Turniej Bartów – MDK ul. Bohaterów Warszawy 6
10:00 – Pokaz jachtów żaglowych – Jeziorko Miejskie ul. Kętrzyńska
10:00 – Turniej w Plażowej Piłce Siatkowej Mężczyzn – Jeziorko Miejskie ul. Kętrzyńska
11:00 – Otwarte Mistrzowska w Radioorientacji Sportowej – Góra Zamkowa

Inne atrakcje:

29.05 – 17:00 Turniej rodzin czytających – MBP Oddział dla dzieci ul. Ogrodowa 1a
30.05-15.06 XXXI Wojewódzka Wystawa Amatorskiej Twórczości Artystycznej: malarstwo, rzeźba, haft, koronka.
30.05-02.06 „Bartoszyce – nocne klimaty” wystawa fotogramów Tomasza Pisarskiego – BDK
01.06 Międzynarodowy Jarmark Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego – Plac Bohaterów Westerplatte(organizator – BDK)