Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bartoszycach przeprowadził Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

Udostępnij na:

W dniu 09.05.2015 r. na terenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bartoszycach odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Udział wzięło 7 gimnazjów i 3 szkoły ponadgimnazjalne z powiatu bartoszyckiego. Celem mistrzostw jest wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podniesienie poziomu  wiedzy z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez  upowszechnianie zasad bezpieczeństwa i wykształcenie nawyków ich przestrzegania.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych
I miejsce zajęli uczniowie z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Elizy Orzeszkowej
II miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych N1 im. Kresowiaków
III miejsce Liceum Ogólnokształcące im. St. Żeromskiego

W kategorii gimnazja
I miejsce Gimnazjum Publiczne im.Jana Pawła II w Bisztynku
II miejsce Gimnazjum im. Ireny Sendlerowej w Sępopolu
III miejsce Gimnazjum im. Straży Granicznej z Bezled.
Zwycięzcom gratulujemy. Zwycięska drużyna weźmie udział w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej już 14 maja 2015r., trzymamy kciuki. Po zakończeniu mistrzostw był grill i smaczne kiełbaski, które przygotował OR PCK humory dopisywały pogoda również. Wszystkim uczniom, nauczycielom, opiekunom SK PCK, wolontariuszom dziękujemy za udział i do zobaczenia za rok. Puchary i nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta Bartoszyce.

Kierownik OR PCK Beata Arodź