Bartoszyccy gimnazjaliści w ramach szkolnego projektu stworzyli pocztówkę z Bartoszyc

Udostępnij na:

Czworo gimnazjalistów z klasy II b Gimnazjum nr 1 w Bartoszycach, w ramach szkolnego projektu, przygotowało pocztówkę z Bartoszyc. Uczniowie w miniony wtorek (21 kwietnia br.) swój projekt przekazali na ręce Zastępcy Burmistrza Miasta Bartoszyce Moniki Rejf.

Od 1 września 2009 r. w gimnazjach obowiązuje nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego, która kładzie nacisk m.in. na kształtowanie postaw uczniów umożliwiających sprawne funkcjonowanie we współczesnym świecie. Udział w projekcie edukacyjnym jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów gimnazjum realizujących treści nowej podstawy programowej. Muszą oni podczas nauki w gimnazjum (w ciągu 3 lat) wziąć udział w co najmniej jednym projekcie.

Gimnazjaliści (Adrian Rawłuszko, Maciek Suchodolski, Maciek Własiuk i Michał Wróbel) wykonali pocztówkę (w j. angielskim) z widokiem na Jeziorko Miejskie w Bartoszycach. Ich głównym założeniem było pokazanie miejsca, w którym żyją z perspektywy obiektywu. Od 11 maja br. w szkole rozpoczyna się tydzień projektów, podczas którego uczniowie zaprezentują swoje wyniki pracy. Opiekunem projektu jest nauczycielka języka angielskiego Gimnazjum nr 1 w Bartoszycach Anna Guttmann.

W przyszłości stworzona pocztówka dostępna będzie w Gminnym Centrum Informacji w Bartoszycach.